Ha ezek között nem találsz kedvedre valót, akkor maradj a kabátnál.
A féllábú kapus
A féllábú csodacsatár régi gúnyos beszólás, de nem lehetetlen. Alexandre Toledo balesetben vesztette el fél lábát, de ez sem volt elég ahhoz, hogy feladja az aktív sportolást. Továbbra is kapusként igazolt játékos, és többre képes, mint sok kétlábú társa.
Űrhajós 1102-ben
Időutazó? Idegen lény? Ki ez a rejtélyes figura? Űrhajós 1102-ben, ezzel a rejtélyes címmel küldtek nekem egy fotósorozatot, amely különleges rejtéllyel kecsegtetett.
A fotókon a Salamancai katedrális:
Titkos történelem - Űrhajós kutyák
Az életveszélyes kutatási helyzetekben az embereket kísérleti állatokkal helyettesítik a kutatók. Ez alól nem lehetett kivétel az űrkatatás sem.
Az űrkutatás kezdete három szakaszra bontható, amelyek nagymértékben átfedték egymást, párhuzamosan futottak. Ez a három terület a rakétafejlesztés, az állatkísérletek és a felkészülés az emberes repülésre.
Ahogy azt már megszokhattuk, a téma a szovjet oldalon az izgalmasabb. Ez az időszak még mindig titkokkal teli, a hruscsovi éra a legendák ködébe merül. Hallottunk Lajkáról, Bjelkáról és Sztrelkáról, a hős űrhajós kutyákról, de mást nemigen tudunk a több éves programról. Azonban hála az idők változásának, egyre több dolog derül ki, egyre több szemtanú kezd el beszélni erről a témáról is.