A NeoMam Studios, egy londoni székhelyű kreatív stúdió megkérte a világ minden tájáról érkező gyerekeket, hogy rajzolják le álmaik hálószobáit. Feltettek nekik néhány kérdést: kedvenc szín, mi akar lenni felnőttként, kedvenc játéka vagy hobbija és a kedvenc étele. Hét gyereket kiválasztottak, és a rajz alapján realisztikus CGI animációval elkészítették a szoba látványtervét. És még azt mondják, hogy a gyerekeknek nencsenek határozott elképzeléseik, és terveik.
Minimalista karácsony
Vagy lusták, vagy nem akarják túltolni a díszítést.
Öreg fotóból 3D animáció
Alekszej Zaharov fotós és 3D animátor fogott néhány régi képet, és háromdimenziós mozgóképpé alakította. Lenyűgöző, mintha régi filmet látna az ember.
Klímaváltozás GIF-ekben elbeszélve
A Föld felmelegedése sokkal látványosabb a világűrből, évtizedes távlatokban nézve.
Urmia-tó kiszáradása 1984-2012
Ezek nem fotók
A hiperrealisztikus festményeket a művész nem ecsettel, hanem ujjal festette. Zaria Forman így akarja felhívni a figyelmet az éghajlatváltozásra.
Elhagyott helyek: Hashima-sziget
Valaha a világ legzsúfoltabb helye volt, ma már egy lélek sem él rajta.
Ez talán a világ egyig legfurcsább szigete. Egy apró sziklás kupac a Japán-tenger vizében, mégis valaha itt éltek a legzsúfoltabban az emberek. A sziget története is ilyen különleges.
Hivatalosan ezen a szigeten volt a valaha számolt legnagyobb népsűrűség. Összehasonlításul: Magyarország átlagos népsűrűsége 108 fő/km2, Budapesté 3320fő/km2. A szigeten fénykorában 5300 ember élt, ez a szigetre vetítve átlagosan 88 300fő/km2. De mivel a szigetnek csak egy részét lakták, így a népsűrűség 139 100fő/km2. Elképesztő tömegnyomor.
Egy csipetnyi régi Európa Kínában
A világ egyik legfurcsább szigete, és különös szobrai.
Shaiman sziget Kínában, Kanton városában van. A Gyöngy-folyó öleli körül. Furcsa sziget, mintha a folyópartból tépték volna ki. Kanton Hongkongtól mintegy 120 km-re északra fekszik. Kikötőváros a Dél-kínai-tengerig hajózható Gyöngy-folyón. Guangdong tartomány központja és Dél-Kína egyik kulcsfontosságú kereskedelmi kikötője.
Shaiman apró sziget, harmad akkora, mint a Margit-sziget. Területe 0,3 négyzetkilométer, 900 m keletről-nyugatra, 300 m-re észak-déli irányban.
A sziget ma a múlt egy meghatározó emléke. A különleges épületek között, és a csodás parkban egyaránt látni turistákat és helyieket. Különös szobrok népesítik be az utcákat és tereket.
A sziget furcsa a története a második ópiumháború után kezdődött. A győztes angolok és franciák kisajátították maguknak a szigetet, kínai hosszú ideig a szigetre sem léphetett. Egy kis zárt, nyugati világ született.
A sziget négyötöde angol, egyötöde francia terület lett. Az ide települt európaiak az otthoni stílusnak megfelelő palotákat, villákat, középületeket, színházat, templomokat és parkot építettek.
A sziget a történelem viharai ellenére is megőrizte ezt a különleges világot, és Kanton igazi ékköve lett.
A sziget igazi különlegessége a rengeteg szobor, amelyek finoman szólva is nem szokványosnak nevezhetőek. Nem emlékművek, hanem a mindennapi élet része.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint huszonötezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Asztal a nyakban
Napi fotó: Egyszer csak elmegy
Macskaőrség: Dorombolás-generátor
(via wikipedia, youtube, flickr)