Tudtad, hogy a tigriseknek is vannak álszemei? Méghozzá igen jól elrejtve. A fülük hátsó oldalán van egy szemre emlékeztető fehér volt. Ha lesunyja a fejét, és füleit megfordítja, felvillannak a szemek.
A tigrisek hamis szeme
Álomvilág és valóság
Sokan elhiszik azt a hamis képet, amit az instagramm sztárok közvetítenek magukról. Egy olyan életet hitetnek el a követőikkel, amilyet csak a fotózás idején élnek. Vagy még akkor se, mert csupán egy megrendezett idilli pillanat műanyag másolata.
De egy thai modell tudja, hogy minden tökéletesinsta-fotó mögött egy egészen más valóság áll, és nem fél megmutatni. Vienadoll vidám "Instagram vagy valóság" kollázsokat készít.
Hamis ideálok
Több tucat alkalommal hallottuk: ne higgy el mindent, amit az interneten látsz. Mindig szem előtt kellene tartanunk, hogy ne hasonlítsuk magunkat az influeszerekhez és hírességekhez, akik nemcsak "tökéletesnek tűnnek", hanem látszólag állandó izgalmas és kalandos életet élnek.
A 'Beauty False' Instagram-fiók azért jött létre, hogy megmutassa az igazságot arról, hogy a csillagok hogyan néznek ki a sminkrétegek és túlzott képszerkesztés nélkül. Ez a valóság a csillogó felszín alatt. Az igazság gyakran megdöbbentő.
Mr. Műanyag és a hamis hasizom
Négyezer dollárért már ilyet is készítenek a plasztikai sebészek.
Arany helyett rézből
Van vastag sárgaréz-drótod? Egy kis kézügyességgel tiéd ehet a legdurvább fuksz a környéken. Így készül a "valódi" kubai lánc karkötő.
Hamis intimbetét
Így készül egy kis kínai gyárban a hamis intimbetét. Már csak egy márkás csomagolás kell hozzá, és irány a kínai piac. Érdemes?
Hamisított aranytömb
Már az aranyban sem lehet bízni?
Akik biztonságban akarják tudni a pénzüket, leggyakrabban aranyat vásárolnak. Egy uncia arany New Yorkban olyan 1800 dollárért, több mint 400 000 forintért vásárolható. Egy tíz unciás tömb négymillió forintos árával komoly befektetésnek számít, ami elsősorban bizalmon alapul, amit az arany eredete nyújt.
Teleportálás egy kínai utcán?
Lehetséges, hogy az egyik éjszaka teleportálást örökített meg egy forgalomfigyelő kamera?
Érdekes videóra bukkantam, amely a számláló tnaúsága szerint alig két héttel ezelőtt készült, pár perccel éjfél után. Állítólag egy teleportálásnak lehetünk tanúi. A film valahol Kínában készült, egy forgalomirányító-kamera éjszakai felvétele. A felvételen egy majdnem baleset látható, egy titokzatos alak az utolsó pillanatban megmenti a teherautó elől a riksát.A film többszörösen is furcsa jelenetet mutat. Egyrészt a hős megmentő emberfeletti gyorsasággal száguld a teherautó elé. A másik, hogy egy fényfelvillanásban eltűnnek, és a kép jobb felső sarkában tűnnek fel újra. Ez teleportálásnak látszik. A filmen a jelentet többször is megnézhetjük, lassítva és nagyítva is.
Videók, amivel hülyét csinálnak belőlünk
Szép lassan tényleg eljutunk abba a helyzetbe, hogy semminek nem lehet hinni, amit a neten keresztül kapunk. Jönnek a jobbnál jobb videók, álmélkodunk vagy szörnyülködünk, de aztán hamarosan kiderül hogy az egész csak átverés. Külön fájdalmasak a sporttal kapcsolatos átverések, amikor csodáljuk valakinek az elképesztő (és sajnos nem létező) ügyességét.
Aztán meg kell tudnunk, hogy egy víruskampány áldozatai vagyunk, ahol a reklámszakemberek csak azért készítették el a videót, hogy boldog boldogtalan továbbküldje, és minél többen nézzék meg a filmmel együtt a többé kevésbé bújtatott reklámot. Ezeknek a filmeknek az egyik jellegzetessége, hogy általában úgy tűnik, mintha véletlenül rögzítették volna az esetet amatőr kamerával.
A négy leghíresebb videó ebben a kategóriában: