A japán Miyama város leghíresebb látványossága a Kayabuki no Sato, ami egy nádfedeles falu. Egyfajta skanzenként megőrzött eredeti falu, amely nádfedeles faházakból áll. A falu a kulturális örökség része, ezért nagyon gondosan karbantartják. Ennek része, hogy állagmegóvásként, és a tűzveszély elkerülése végett rendszeresen locsolják a házakat. A rejtett locsolórendszer amikor működésbe lép, olyan szökőkút parádét produkál, hogy önálló látványossággá vált.
Japán csatornafedél művészet
Az iparművészet e különleges ága a sétálóutcákban, közvetlenül a talpunk alatt. Pát évvel ezelőtt már posztoltam egy sorozatot, amelyben rácsodálkoztam a a japán csatornafedelekre. Most újabb különleges darabokat tudok bemutatni.
Nádfedeles csodaház
Ráadásul Dél-Afrikában, a Limpopo-folyó partján. Kibérelhető.
Művészet a lábunk alatt?
Hihetetlen, de a világon sok helyen még arra is figyelnek, hogy a városképbe illő, már-már művészi csatornafedelek fedjék a lejáratokat. Magával ragadó iparművészet a sétálóutcákban, közvetlenül a talpunk alatt.
Trópusi sziget a jacht fedélzetén
Kinek támad olyan elvetemült ötlete, hogy egy szigetet építsen egy jacht fedélzetére?
Nem kell már a szupergazdag jachttulajdonosnak elhajókáznia a trópusi szigetre, ha mindez már a hajó fedélzetén megvan. Ízlés kérdése, hogy zseniális, vagy agyament ötlet.
A kalóz-szemtakaró titka
Bármilyen meglepő, a kalózok a jó szemükön hordták a szemtakarót, és erre igen jó okuk volt.