Az állatok szépsége sokkal fenségesebb, ha hatalmas méretekkel párosul. Az ausztrál digitális művész, Eben alkotásai.
Az örök Mona Lisa II.
A Mona lisa nem csak a klasszikus festészet talán legismertebb darabja, de a popkultúra része is lett. A legendás festmény a digitális művészek egyik kedvenc alapanyaga: mivé lehet formálni a klasszikus festményt? Ki kerülhet a híres hölgy helyére? Vagy milyen más környezetbe lehet áthelyezni az ismert arcot. Két tucat különleges alkotás.
Sokkal több mint photoshop
Felix Hernández Rodríguez digitális művész nem elégedik meg a photoshop kínálta lehetőségekkel. Ő sokkal tágabb eszköztárral dolgozik, miniatűröket készít és fényképez, amelyek csupán feljavít a fotók manipulálásával.
Furcsa időutazó
Ki ez a titokzatos hölgy, aki a múlt annyi nagy hírességével készített közös fotót? Ráadásul egy iPhone-nal? A különleges hölgy a magyar Borsi Flóra, aki digitális művészként igazán tökélyre fejlesztette a képmanipulációt. Lenyűgöző fotósorozata az időutazás címet viseli. Egy igazán jó ötlet, művészi és professzionális megvalósítása.
II. világháború színesben
Eredeti fekete-fehér fotók digitális restaurálás és színezés után.
Egy mesteri Photoshop-művész
Az orosz közösségi oldalakon felbukkanó Photoshop szörnyűségek után igazi felüdülés egy ilyen tehetséges digitális művészt látni. Max Asabin nem csak a végeredményt mutatja meg, hanem, azt is, honnan indult a munka. A rétegek felhelyezése után eltünteti a vágásnyomokat, elhelyezi az árnyékokat és a fényeket. Úgy komponálja össze a különálló részeket, hogy a végeredmény teljesen valóságosnak látszik. Asabin 2007-ben kezdett foglalkozni a Photoshoppal, és teljesen autodidakta módon jutott el erre a szintre.
Mire való a Photoshop?
A Photoshopnak "hála" most egy olyan világban élünk, hogy már egyetlen fotónak sem hihetünk. A képeket manipulálják, hogy a valóság helyett csak egy jobban eladható terméket kapunk. Pedig a Photoshop nem ezért készült. Hogy mégis mire? Michael O., a neves digitális művész megmutatja nekünk. Ő is a valóságot manipulálja, de nem akarja valóságként eladni. Ő álmokat vált valóra, álomvilágot teremt.
Napi szubjektív: Digitális tükör
Több mint húsz évvel ezelőtt csodálhattuk meg a digitális tükröt Arnold Schwarzenegger Emlékmás című filmjében. Mára ez valósággá válik.
Milyen jól mutatott a filmvásznon, ahogy Arnold borotválkozás közben a tükör sarkában nézte a reggeli híradót, majd az időjárás jelentést. Az ötlet a fejlesztőket sem hagyta nyugodni, és a technológia mára utolérte az ötletet. Lapos képernyők, multitouch kezelőfelület, jó alkalmazások teszik használhatóvá, sőt szórakoztatóvá a terméket. Néhány már működő megvalósításról írtam a Netidők rádióműsor blogjában.
Digitális állampolgár
Nem kell egyesekből és nullákból felépíteni a virtuális világot és a virtuális testet ahhoz, hogy digitális állampolgárok legyünk. Elég, ha az állam és az állampolgár között a kapcsolat az.
Új kulcsszavakat kell megtanulnunk: e-demokrácia, e-kormányzás, e-önkormányzás, e-közigazgatás, digitális esélyegyenlőség, digitális átállás, és még hasonló kifejezések tucatjai. A digitális esélyegyenlőség pont azt jelenti, hogy ezekre a fogalmakra ne úgy nézzünk, mint óvodás a lexikonra, hanem megértsük, használjuk, és alkalmazzuk azokat, illetve értsük a mögöttük rejlő folyamatokat.