Egy székesegyház, amely nem a méretével nyűgözi le a látogatóit, hanem azzal, ahová épült: egy meredek falú szurdok fölé.
Közép-Amerikában Ecuador és Kolumbia természetes határa egy szakaszon a Guáitara folyó. A kis folyó egy mély szurdokban folyik a tenger felé.
Ha teljes pompájában szeretnénk megnézni a lilaakácot, erre a legjobb hely a világon az Ashikaga virágpark. Japánban, Honsu szigetén, Tochigi tartományban található Ashikaga városa. A park 8,2 hektár és az ismert lilaakác-fajok megtalálhatóak itt.
Clark Little Hawaii talán legismertebb fotósa. Vérbeli szörfösként a hullámok fotózásának szentelte életét, hogy azokkal is megismertesse a szörfösök által átélt élményeket, vagy inkább csak az érzést, akik soha nem próbáltak meglovagolni egyetlen hullámot sem. Egész életében a hullámokat fotózta, és ezekből a képekből választotta ki a legjobbakat, hogy megossza a világgal.
Őrültek, furcsák, vagy csak egyszerűen mások? Mindenki maga döntse el. Egy furcsa ország furcsa embereinek furcsa tárgyai.
Mi a furcsa a képeken, avagy izé... ööö... hogy is van ez? Vigyázz, a látszat csal!
Minden évben a tehénorrú ráják, más néven aranyráják (Rhinoptera bonasus) összegyűlnek a Mexikói-Öbölben. és hatalmas csapatokban vándorolnak Nyugat-Florida partjai és a Yucatán-fésziget között. Egy-egy csoportban akár tízezernél több állat is összegyűlhet. A látvány félelmetes, de ezek az állatok teljesen ártalmatlanok.
Ez valószínűleg egy párhuzamos dimenzió, mert ehhez kevés, hogy korán szülnek ott a lányok, vagy az, hogy a Föld másik oldalán van.
Bozóttűz - Viktória Állam, Ausztrália (2009. február)
Chaiten Vulkán - Chana, Chile (2008. május) (fotó Alvaro Vidal)
Hihetetlen, de a világon sok helyen még arra is figyelnek, hogy a városképbe illő, már-már művészi csatornafedelek fedjék a lejáratokat. Magával ragadó iparművészet a sétálóutcákban, közvetlenül a talpunk alatt.