Bajban lesznek mifelénk a cserkészek, ha ilyen Koreában egy lánytábor. Ráadásul nem is észak-, hanem dél-koreai lánytábor.
Gyanakodtam, arra, hogy kamu, de ennek egyelőre nem találtam nyomát. De nem is írnak róla sokat. Nem tűnik sem büntető-, sem átnevelő- vagy leszoktató tábornak. A lányok jó erőben vannak, és néha még mosolyogni , nevetni is van erejük. A jelek szerint ezek a lányok tényleg katonai kiképzésre vágynak.
Ez a csodálatos kötélhíd, vagy kábelvasút, vagy akármi az egyetlen, amely összeköt egy kis kínai falut a külvilággal. Az utazás több mit félelmetes: sziklafaltól sziklafalig csaknem ezer méter az út. És alattun a több száz méteres mélység. A mindössze néhány kábelből és egy rozoga acélkosárból áll. 1997 óta működik, és mai napig ugyanaz a személy kezeli.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint tízezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Ipam-napam kedvence
Napi videó: Csúnya bukták Kinecttel játszva
Napi fotó: Az árbóc csúcsán állva
Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:
A vliág legszebb hídjai: Pont de Gard aquadukt
Legszebb építmények: A legnagyobb boltíves kőhíd
(via rotorama)
Ezek létező, valódi házak, mégis, szinte várjuk, hogy kilépjen az ajtón Jancsi és Juliska, vagy hófehérke.
Lengyelországban, egy apró faluban, Szymbark-ban található.
A ház ötlete Daniel Czapiewski fejéből pattant ki, és építőcégével fel is húzatta.
A Pont du Gard római kori vízvezeték Franciaország déli részén, Remoulins mellett, Gard megyében.
Magyar fordításban a név a Gard folyó hídját jelenti, de a Gard folyót (amely a megyének is nevet adott), ma már nem így hívják, hanem Gardonnak.
Shawn Clover elképesztő fotósorozatot adott ki 1906 + 2010: A földrengés keveredése. 1906-ban a város történetének legnagyobb földrengése rázta meg San Fransiscot, amely a város nagy részét lerombolta. Clover a városi levéltárban bukkant a földrengés után készült fotókra. Megkereste a helyszíneket, és ugyanarról a helyről, ugyanabból a szögből felvételt készített. A két, több mint 100 év különbséggel készített fotót egy montázsban egyesítette. Múlt és jelen egyetlen képben.
Lehetséges, hogy az egyik éjszaka teleportálást örökített meg egy forgalomfigyelő kamera?
Érdekes videóra bukkantam, amely a számláló tnaúsága szerint alig két héttel ezelőtt készült, pár perccel éjfél után. Állítólag egy teleportálásnak lehetünk tanúi. A film valahol Kínában készült, egy forgalomirányító-kamera éjszakai felvétele. A felvételen egy majdnem baleset látható, egy titokzatos alak az utolsó pillanatban megmenti a teherautó elől a riksát.A film többszörösen is furcsa jelenetet mutat. Egyrészt a hős megmentő emberfeletti gyorsasággal száguld a teherautó elé. A másik, hogy egy fényfelvillanásban eltűnnek, és a kép jobb felső sarkában tűnnek fel újra. Ez teleportálásnak látszik. A filmen a jelentet többször is megnézhetjük, lassítva és nagyítva is.