Ha már a élete nagyobb részét az utakon tölti, ez a fickó nagyon otthon akarja érezni magát. Nem elégedett meg egy hálófülkével, megnyújtatta a vontató alvázát és felépíttetett rá egy komplett garzonlakást. Ha nyugdíjba megy, talán csak leakasztja az utánfutót, és éli tovább az életét.
20 vízzel körülvett vár és kastély
Lehet, hogy ősszel nyírkos, hogy nyáron sok a szúnyog. De mindig csodaszép. Régen a védekezésről szólt, ma akár az ablakból lehet horgászni.
London régen
London lenyűgöző, Harry Pottert meséibe illő régi utcái. Mintha valóban az Abszol-útra tévedtünk volna. A brit főváros múltjának fekete-fehér szinű pillanatai.
Lányok és lányszobák
Kultúrák, ízlések, lehetőségek. Így élnek a fiatal lányok. Körutazás öt kontinensen.
Így alszanak lógva a hegymászók
Nem lehet mindig vízszintes felületet találni. Van amikor egy függőleges sziklafal közepén éri az este a mászókat. Akkor is kell aludni. Néhány tipikus megoldás.
Görbe erdő
Lengyelország legtitokzatosabb látványosságát egy erdő mélye rejti.
Észak-nyugat Lengyelország, Gryfino község közelében található egy furcsa erdő.
A fenyőerdőben négyszáz fa finoman szólva is furcsán nő. Görbék.
A mindenség kivételesen egyszerű elmélete
Ez a cím úgy hangzik, mintha Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak című könyvéből bukkanna fel. Vagy akár ez lehetne a következő kötet címe. De lehet, hogy épp oly megrendítő lesz a számunkra, mint a Vogon flotta.
2007. november 6-án Greenwich-i középidő szerint 14:25-kor a fenti címmel töltöttek fel egy mindössze 31 oldalas dokumentumot a Cornell egyetem tudományos eredményeket és elméleteket publikáló szerverére. A dokumentum - amely az arXiv:0711.0770v1 katalógus számot kapta - néhány napon belül a tudományos világot alaposan felbolygatta. Alig egy héttel később már a tekintélyes New Scientist is foglalkozott dolgozattal. A rövid dokumentum nem egyebet ígért, mint a világegyetemet leíró egyenletet.