Ha a talaj összeomlik, mindent elpusztít, ami útjába kerül. A törmelék akár 77 km/h-s sebességgel is zúdulhat lefelé.
A gyökérzet talajrögzítő hatása jól ismert. Ha elpusztul a növénytakaró, akkor a helyén a talaj rendkívül sérülékeny, mert a víz, a szél szabad martalékává válik. Ha egy lejtő tetején vízfelesleg gyűlik össze, az megnöveli az alatta lévő laza föld- és kőrétegre nehezedő nyomást. A talaj szerkezete meglazul, így földcsuszamlás következhet be.
Tudod hova kerül az általad leadott elektronikus hulladék? Nagy valószínűséggel ebbe a városba.
Guiyu Kína Guangdong tartományában fekszik. Hajdanán négy kis falucska volt, amely azért állt össze, hogy itt dolgozzák fel a világ elektronikus hulladékát. Mára Guiyu már 52 négyzetkilométeren terül el, és 60 000 vállakozó foglalkozik a feldolgozással. Naponta több mint 1000 kamion érkezik ide, kiokádja magából a világ e-hulladékát. Nem véletlenül lett GuiYu beceneve "elektronikus temető". Eddig a becslések szerint minimum 1,5 millió tonna e-hulladék végezte itt.
Venezuela fővárosában, Caracasban városában áll a Centro Financiero Confinanzas, amit Dávid-toronyként ismernek a helybeliek. Nevét az építtetőjéről, David Brillembourgról kapta. Úgy épült, hogy ez lesz az ország harmadik legmagasabb felhőkarcolója. De sosem fejezték be, az építkezés 1994-ben leállt, amikor az országot elérte a bankválság. A ház visszaszállt a kormányra, de az nem tudott vele mit kezdeni. Az épület nem állt sokáig üresen. Önkényes lakásfoglalók szállták meg az épületet, számukat mára mintegy 2500-3500-ra teszik. Felépítették egy saját ökoszisztémát - szaniterek, villamos energia, kiskereskedelem, rekreációs központok, és az épület biztonságáról is gondoskodnak. Egy függőleges nyomortelep a XXI. században.
Hihetetlen vízalatti felvételek egy leopárdfókáról, amint a víz alatt elkap egy pingvint. Az elképesztő fotók az antarktiszi-félsziget mellett készültek.
Ez a furcsa sziklaképződmény az Egyesült Államokban, San Diego közelében található. A kirándulók között egyre népszerűbb látnivaló nem véletlenül kapta a krumpliszirom-szikla nevet. Bár ránézésre elég riasztó, egyáltalán nem veszélyes. De egy kis bátorság nem árt a kiüléshez.
Régóta tudjuk, hogy komputer-animációval szinte bármit a vászonra lehet varázsolni: óriási űrhajókat, idegen lényeket, sosemvolt tájakat. De azt legtöbben nem is sejtjük, mennyire sűrűn alkalmazzák akár a tévésorozatokban is. Mert ezek a trükkök gyakran olcsóbbak, mint elutaztatni egy stábot a megfelelő helyszínre, felépíteni egy nagyobb díszletet, statisztákat alkalmazni, vagy éppen várni a megfelelő időjárásra.
A most következő képpárokon láthatod, hogy nézett ki a jelenet a felvételkor, és a trükkök alkalmazása után.
A világ számos pontján napi szinten használják a gőzmozdonyokat, hogy ezek a klasszikusan szép, pöfögő gépcsodák szállítsák a turistákat a legszebb vidékeken keresztül. Nálunk miért nincs ilyen?
Finnországban, a sarkkör közelében épült a Kakslauttanen szálloda.
A gyönyörű Lappföldön, az Urho Kekkonen Nemzeti Park mellett télen nagyon népszerűek a kiadó szállások.
Ennek a szállodának a különlegessége, hogy 20 eszkimó kunyhó is bérelhető.
Ezek nem jégből, hanem üvegből épültek.