David Lane asztrofotós a galaxisunkat fotózta az Egyesült Államok legszebb természetvédelmi területei felett.
David Lane asztrofotós a galaxisunkat fotózta az Egyesült Államok legszebb természetvédelmi területei felett.
Egyszerre mindkettő. Carolyn Lefley fotós egészen különleges hangulatú fotósorozatot készített. Elhagyott házak belsejéről készült képeket összemontírozta az erdő képeivel. Különleges lebegő érzés a valóság és fantázia határán.
Hajlamosak vagyunk Kaliforniára úgy gondolni, mintha nem állna másból, mint Hollywoodból, Los Angelesből, San Diegoból, San Franciscoból, némi narancs- és szőlő-ültetvényből. Pedig az ország csaknem ötször akkora, mint Magyarország, de kevesebb, mint négyszer annyian élnek ott, mint hazánkban. Hely bőven van arra, hogy a világ néhány természeti csodájának is helyt adjon. Kaliforniában van az ország legmélyebb, és második legmagasabb pontja, a Halál-völgy, és több nemzeti park. A természeti szépségek, Kalifornia szebbik arca.
Texas egyik legszebb látványossága valaha barlang volt.
Egyesült Államok, Texas állam, Austin városától nyugatra.
Csodás zöld medence egy kanyonban. Ez a Hamilton-medence.
Egy ritka természeti csoda amelyet csak a szerencsés kivételek láthatnak.
A fagyos erdőben sétáltatod a kutyádat, és egy gyönyörű tisztásra érsz, amelyet beborítanak a vakítóan fehér virágok. Első gondolatunk az lehet, hogy ez egy későn nyíló fajta, de közelebbről megvizsgálva kiderül, hogy ez a "virág" egy furcsa természeti jelenség: a fagyvirág.
Időnként jó lenne elmenekülni a civilizációból. Mondjuk az egyik ilyen helyre.
Ezeket a csodálat ceruzarajzokat Doug Landis készítette. Ha van természetfotós, akkor ő az igazi természetrajzoló. Részletgazdag munkáiban az a különleges, hogy Doug szájjal tartja a ceruzát. Quadriplegia, vagyis négyvégtag-bénulás kényszeríti mozdulatlanságra. A középiskolában egy birkózó-versenyen sérült meg. Azóta naponta rajzol, és tökéletesre fejlesztette tudását.
Fraktálok, fibonacci-számsorozat, és a matematika egyéb szépségei a természetben.