A világjárvány által kiváltott globális leállást követően a parkok és állatkertek újra kinyitnak és fogadják látogatóikat. Mivel azonban az emberek továbbra is nagyon óvatosak a nyilvános helyeken történő gyűlésekkel kapcsolatban, ezeknek a helyeknek kreatívan ötletekkel kell az embereket csalogatni. Az Egyesült Államokban San Antonio Állatkertje úgy döntött, hogy egyes állatok másolatait telepíti Lego téglákból. A projekthez több mint 3 millió építőelemet használtak fel.
Az instagram rémei
Tényleg ilyennek látják magukat, vagy ilyennek akarják látni magukat? Az instagramon ezeket a fotókat osztották meg magukról. Nevetségesen vagy sz
Varázslatos bejárati ajtók
Londonnak van egy mesebeli arca is. Bella Foxwell fotós a különleges bejárati ajtókat keresi, amelyek új néznek ki, mintha egy másik világba nyílnának. Mindegyik ajtó egy különleges történetet sugall.
A photoshop hatalma
Sokan követnek olyan sztárokat, celebeket, vagy influenszereket, akiknek fotói nemcsak hatással vannak sokak életére, de követendő példának is tartják. Két kínai influenszer most megmutatja, milyen tökélyre fejlődött a fotómanipuláció, egy profi mire képes a photosoppal, és ezáltal mennyire mennyire könnyű becsapni és manipulálni a követőket.
Állatok és gyerekek
Andrea Martin nemzetközi díjas gyermekfotós képei.
A vadon csodái
2020-as BigPicture Natural World Photography Competition verseny 30 legjobb fotója.
Villámportré az utcán
A híres TikTok fotós és az Instagramer Alex Stemplewski különleges kihívás elé állította saját magát. Az utcán véletlenszerűen leszólít idegeneket, hogy legyenek a modelljei. Stúdió és professzionális világítás nélkül improvizálnia kell egy tökéletes fényképet. 30 lenyűgöző fotópáros: Leszólításkor és az elkészült portré.
Az év természetfotói 2020
A német természetfotós társaság nemrég kihirdette meg az Év Természetfotója 2020 verseny nyerteseit. A koronavírus világjárvány miatt a szavazásra nem az éves közgyűlésen került sor, hanem a GDT történetében először a tagok online adták le szavazataikat.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz közel hatvanötezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)
Manipulálni a valóságot
1 téma 2 objektív, két nézőpont, két szándék: Így tudja a média torzítani a valóságot. Két dán fotós, Ólafur Steinar Gestsson és Philip Davali egy kísérletet végeztek a Ritzau Scanpix fotóügynökségnél.
A koppenhágai székhelyű művészek ugyanazokat az embereket fényképezték le ugyanazon a napon. A trükk, hogy két különböző perspektívát használtak - széles látószögű és teleobjektív. A képek megdöbbentő különbséget mutatnak az emberek közötti távolságban, és arra késztenek minket, hogy újragondoljuk azokat a dolgokat, amelyeket magától értetődőnek tekintünk.
Öt képpár: az első fotó teleobjektívvel készül, a másik széles látószögű lencsével.
25 művész tisztelgése
Miközben sokan nőttek fel Tom & Jerry és Popeye rajzfilmeken , valószínűleg csak egy maroknyi ismerte a mögött álló zsenit. Eugene Merril Deitch, akit leggyakrabban egyszerűen Gene Deitch néven ismerték, legendás amerikai illusztrátor, animátor, képregény művész és filmrendező volt. Néhány napja hunyt el 96 éves korában. 25 grafikusművész 1-1 rajzzal tisztelgett példaképük előtt.