Emlékeinkkel nagyon felemás a viszonyunk. Egy részüket szeretnénk elfelejteni, míg másik részüket mindörökre élesen bevésni. Felejtünk, és újra eszünkbe jutnak dolgok. Ez csak véletlenszerű, de akár kívülről is lehet manipulálni.
A Holtak víz alatti városa
Akik haláluk után a tengerben akarnak nyugodni.
Fagyos mémek Amerikából
Legalább a humorérzéküket nem vesztették el. Polar Vortex - sarki örvény: ez most a leggyakrabban hallható fogalom az Egyesült Államokban. Sarkvidéki eredetű levegő csapott le az Egyesült Államokra szerdán, az extrém hideg miatt Chicagóban hidegebb volt, mint az Antarktiszon.
Mémek a jövő régészeinek
Furcsa átverést készített az egyik legnagyobb amerikai szórakoztató portál, a jövő régészeit akarják megviccelni.
A leghidegvérűbb hongkongi fickó
Mit érdekel a trópusi vihar, és az áradás! Van kávé és újság! Az ítéletidő elárasztotta HongKongot, és nem kímélte ezt a plázát sem. Ez szemmel láthatóan nem zavarta az idős urat, aki békésen kávézgatott tovább a Starbucksban. Az internet révén egycsapásra világhírű lett, és mémek áradata született. Íme több mint két tucat.
A "Kövess Engem" képek paródiái
Néhány hónappal ezelőtt egy fiatal pár képei járták be az internetet. Úgy járták be a világ híres helyeit, hogy a képeken a fotózó férfit kézen fogva vezette. A képeken a lány látszott hátulról, és a két összefonódó kéz. A "Follow Me", vagyis a "Kövess Engem" képek annyira híresek lettek, hogy be kellett indulnia mémgyártásnak is. Ezekből készült ez a válogatás.
Cryptex USB Drive
Ha ez látná da Vinci, megnyalná mind a tíz ujját.
Aki olvasta a da Vinci-kódot, valószínűleg emlékszik a Cryptexre. A cryptex szót Dan Brown alkotta, a regényében szereplő titkos és rejtélyes üzenetet tartalmazó, nehezen felnyitható szerkezetet jelölte vele. Dan Brown a könyvében azt állítja, hogy Leonardo da Vinci tervezte a cryptexet, azonban erre semmilyen bizonyítékkal nem szolgál, az illusztrált kiadásban sem mutatja be az eredetit. Mára a könyv sikerére való tekintettel elkezdték gyártani és kereskedelmi forgalomba is került.
A cryptex egy kombinációs zárral ellátott henger alakú szerkezet. A külsején több, egymáshoz képest elforgatható tárcsa található, amelyeken jelen esetben számok találhatók. A jelszónak megfelelő sorrendbe forgatva a tárcsákat, a szerkezet kinyílik.
A Képen látható Cryptexet egy „Tarator” becenevű orosz srác készítette/készíttette. A terveket AutoCAD program segítségével készítette el, majd a kész tervekkel ment el egy fémműveshez, aki kézzel készítette el az alkatrészeket.
A Cryptex sárgarézből, acélból, és természetesen egy USB drive-ból készült, valóban működik, a kódot öt numerikus kerékkel lehet beállítani. Egyedi darab, nem megvásárolható.
Csatlakozz hozzánk a Facebookon, mert van, amit csak ott találsz meg. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.