A jó képért meg kell küzdeni.
Meseház vagy kísérteties erdő?
Egyszerre mindkettő. Carolyn Lefley fotós egészen különleges hangulatú fotósorozatot készített. Elhagyott házak belsejéről készült képeket összemontírozta az erdő képeivel. Különleges lebegő érzés a valóság és fantázia határán.
Kölyökkutyák a víz alatt
Seth Casteel, a New Yorkban és Los Angelesben dolgozó fotográfusnak szeptember 16-án jelenik meg az új fotóalbuma a boldogan búvárkodó kutyakölykökről. A fotós 1500 kutyakölyköt foglalkozott, hogy a képek elkészülhessenek.
Pózoló szurikáták
Még hogy az állatok nem szeretik a fotózást! Szemmel láthatóan ezek a jószágok és Will Burrard-Lucas fotós jól megértik egymást.
Együtt úszni a nyolcméteres anakondával
Senki sem nevezheti gyávának az 53 éves svájci Franco Banfi-t (neve alapján valószínűleg neki is csörgedezik némi magyar vér az ereiben). A világhírű fotós a vízalatti fotózásra specializálta magát. Amellett, hogy a vizek szerelmese, él-hal a kígyókért. Ezért is szervezett egy tíznapos fotótúrát Brazíliába, a Mato Grosso vidékére, hogy természetes környezetében örökítse meg Dél-Amerika félelmetes óriását, az anakondát.
A fotózás remekül sikerült, több példányt is sikerült kameravégre kapnia. A legcsodálatosabb, azonban egy nyolcméteres óriás volt, amelyet pár centire megközelített, és együtt is úszott vele. A felfedező ezt mesélte az esetről:
„Ezelőtt én még soha nem volt olyan közel egy kígyóhoz. De azt hiszem, egy kis mérges kígyó inkább ijesztő, mint egy ilyen nagy. Legalább most már láttuk, és egyértelműen tudjuk, mit csinálnak. Ott tekereg pár centiméterrel a felszín alatt, leselkedik, készül a támadásra, és neked fogalmad sincs, hogy ott van.”
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: A mélyhűtő titkai
Napi videó: Ez a részeg hogy marad állva?
Napi fotó: Fő a státusszimbólum
(via americanlivewire)
A világ legnagyobb fájának kivágása
Amerikai adathalászok bukkantak erre a különleges fotósorozatra. A favágók egy elképzelhetetlen méretű óriásfenyőt vágtak ki, mindenféle gépi segítség nélkül. Becslések szerint a fotók valamikor a múlt század elején készülhettek. Érdemes megnézni a fatörzs vastagságát, és a kézifűrészt, amit használtak.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint tizenegyezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Ha van egy jó késed és egy almád
Napi videó: Húsz idióta motoros
(via improve)
Tudod, hogy készülnek a hegymászós fényképek?
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint tízezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Séta egy eredeti kínai húspiacon
Napi videó: Csúnya baki az időjárás-jelentés alatt
Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:
Hat generáció egyetlen családi fotón
(via photoshelter)
A lávafotós
Miles Morgan fényképész a vulkánok és a láva bolondja.
Egy-egy jó képért nemegyszer az életét is kockáztatja, amikor a lehető legközelebb megy a kitöréshez.
Előszeretettel dolgozik Hawaiin , ahol világ egyik legfiatalabb és legaktívabb vulkánja gyakorlatilag 1960 óta folyamatosan kitörésben van.
A hullámok alatt
Clark Little Hawaii talán legismertebb fotósa. Vérbeli szörfösként a hullámok fotózásának szentelte életét, hogy azokkal is megismertesse a szörfösök által átélt élményeket, vagy inkább csak az érzést, akik soha nem próbáltak meglovagolni egyetlen hullámot sem. Egész életében a hullámokat fotózta, és ezekből a képekből választotta ki a legjobbakat, hogy megossza a világgal.