Régi vicc, hogy a legbizonytalanabb állatok a mitévő-legyek, de a képek alapján a legvidámabb állatok a fókák. Vidám lehet a hangulat a tengerparton.
Oroszánfóka a főutcán
Egy oroszlánfóka úgy döntött, hogy kicsit ott hagyja az óceánt, és városnézésre beugrik a brazíliai Balneario Camboriu városába. Nagy feltűnést keltett, amikor kimászott a strand homokjára, majd rövid idő után megindult a városba. A városkában megbénult az élet, mivel sétájához (kúszásához) a város legforgalmasabb utcáját választotta. A forgalom leállt, az emberek körbeállták fotóztak, videóztak. A rendőrség igyekezett visszaterelni a tenger felé a több mázsás jószágot. Közben folyamatosan vízzel locsolták, hogy ne száradjon ki a bőre. Végül a mentőakció sikert aratott, és a különös turistát sok száz ember búcsúztatta a parton. (Videók a végén)
Fóka elkapta a pingvint
Hihetetlen vízalatti felvételek egy leopárdfókáról, amint a víz alatt elkap egy pingvint. Az elképesztő fotók az antarktiszi-félsziget mellett készültek.
A fóka és a kisfiú
Különösen vidám pillanatnak lehettek tanúi a világ egyik legnagyobb állatkertjének, a San Diegoi Sea Worldnek látogatói. Az üvegfalú medencében úszkáló fókák mindig is az állatkert legnagyobb sztárjai voltak. Otter-1, az egyik fiatal fóka azonban különös viselkedésével hívta fel magára a figyelmet: kapcsolatba lépett az üveg túloldalán álló kisfiúval. Hamarosan önfeledt kergetőzésbe kezdtek az üveg két oldalán. A fóka, amelyről azóta kiderült, hogy vidra, kutyaként követte újdonsült barátját.
Csatlakozz hozzánk a Facebookon, mert van, amit csak ott találsz meg. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Fóka kamerával
Érdekes kísérletnek lehetünk tanúi az itt látható filmen. Ausztrál kutatók kamerát erősíttek egy oroszlánfóka hátára, hogy az ő szemszögéből nézzék meg a víz alatti világot, megfejthessék vadászati szokásait.
Az ötlet nem várt eredményt hozott. Láthatjuk, ahogy a Fóka víz alatti kutakodását, majd a küzdelmét egy nagy polippal.
Az állatvédők kedvéért elárulom, hogy a kamera és a GPS egység olyan biológiailag semleges ragasztóval lett rögzítve a fóka hátán, amely rövid idő alatt feloldódik és a készülék leesik az állatról. Ezt a tudósok a egy rádiójel alapján találják meg.
Csatlakozz hozzánk a Facebookon, mert van, amit csak ott találsz meg. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?