A kutyák néha nagyon furcsa arcot tudnak vágni.
Vizililiom-aratás a Mekong-deltában
Trung Huy Pham vietnami fotós képein egyesül a kultúra, a hagyomány és a természetet. Liliomszüret című látványos fotósorozata az éves szüreti idényt ünnepli, amikor a Mekong-deltát elárasztja a helyi lakosok, és összegyűjtik a színes liliomokat.
Kik használják a vadátjárókat?
Az autópályák legfurcsább elemei azok a zöld növényzettel borított felüljárók, amelyek az állatoknak készülnek. Ezek hivatottak megakadályozni, hogy a vadak vonulási útvonalára épült úttestre betévedjenek a vadak. De igazság szerint állatot nem igazán látni rajta. Vajon működik?
Az amerikai Utah állam vadvilágát őrző Utah Wildlife Resources Division kamerát telepített a Parley Canyon átjáróhoz. Kiderült, igencsak forgalmas a híd.
Uni a legvidámabb kutya
A kilenc hónapos, Tokióban élő Shiba Inu kutya arról lett világhírű, hogy állandóan vigyorog. Különösen akkor ha ételt lát.
Gyógyító barátság
Arnoldnak, a weimari vizslának kölyökkorában komoly trauma érte egy nagy német juhásztól. Felnőve is állandó szorongással küzdött, félt a többi kutyától. Ausztráliában élő gazdája elhozta mellé Franket, a kicsi tacskót, aki a világ egyik legbarátságosabb kutyája. Ez a kapcsolat meggyógyította a vizsla lelkét.
Ha az eset nem Ausztráliában történik, a képek akár illusztrációk is lehetnének Homoki-Nagy István - Cimborák című régényéhez. Fickó, a magyar vizsla, Pletyka, a tacskó.
Kicsit késni fogok
Óriás dugók a litván főváros Vilnius utcáin. A litván fotós, Adas Vasiliauskas szürreális drónfotói.
Állatok az emberi testen
Az orosz tetoválóművész, Natasa Liszova különleges munkái.
A tündéri oposszum
Az oposszum egy elég rossz hírű állat, de a Jégkorszak című film két pajkos hőse megszerettette a fajt. Most ez a megmentett példány is bizonyítja, hogy háziállatnak is tündéri.
Pszichedelikus szőnyegek
Faig Ahmed az azerbajdzsáni Bakuból származó, nemzetközileg elismert művész, aki ismert arról, hogy ezeket a klasszikus szőnyegeket lenyűgöző kortárs műalkotásokká változtatta.
Az azerbajdzsáni szőnyegszövés hagyománya évezredes múlttal rendelkezik egyik legősibb kézművessége, Kr. előtti 2. évezredig nyúlik vissza. Magas esztétikai értékük miatt ezeket az élénk szőnyegeket Azerbajdzsánban nem csak a padlóra terítik, belső falak, kanapék, székek, ágyak, sőt asztalok díszítésére is használják..
Faig Ahmed Munkái újragondolják az ősi mesterségeket, és új vizuális határokat teremtenek a hagyományok és a sztereotípiák lebontásával.