Hogyan néztek ki a római birodalom legendás épületei, amelyeket ma már csak romokban láthatunk.
Hogyan néztek ki a római birodalom legendás épületei, amelyeket ma már csak romokban láthatunk.
A földalatti ház tökéletes összhagban van a környezetével.
A japán Miyama város leghíresebb látványossága a Kayabuki no Sato, ami egy nádfedeles falu. Egyfajta skanzenként megőrzött eredeti falu, amely nádfedeles faházakból áll. A falu a kulturális örökség része, ezért nagyon gondosan karbantartják. Ennek része, hogy állagmegóvásként, és a tűzveszély elkerülése végett rendszeresen locsolják a házakat. A rejtett locsolórendszer amikor működésbe lép, olyan szökőkút parádét produkál, hogy önálló látványossággá vált.
Így néznének ki napjainkban, ha még mindig eredeti pompájukban állnának.
A rodoszi kolosszus:
"Tiszta apja" "szakasztott az anyja", "Hát ez a genetika" és hasonlókat mondva csodálkozunk rá, amikor két rokon hasonlít egymásra. De hogy ez mennyire igaz, azt különleges összemontírozott fotókkal bizonyították be. Az arc egyik fele az egyik személyé, a másik fele a másiké. A megfelelő korban passzították össze, és mégis mintha egy embert látnánk.
Szinte tökéletes az egyezés.
Egy genetikai hibából született természeti csoda. Bármilyen meglepő, a fotókon látható kisebb erdő egyetlen fa.
Hihetetlen, mi mindent lehet motoron szállítani.
Természeti csoda az elhanyagolt épületben.
Gigantikus makett megmutatja hogyan nézett ki a I. Konstantin császár Rómája.
Tudtad, hogy a tigriseknek is vannak álszemei? Méghozzá igen jól elrejtve.
A fülük hátsó oldalán van egy szemre emlékeztető fehér volt. Ha lesunyja a fejét, és füleit megfordítja, felvillannak a szemek.
A szemszerű jegy az állatvilágban alkalmazott védelmi mechanizmus, amikor az állat utánozza egy nagyobb ragadozó állat szemét. Gondoljunk csak például a pillangó szárnyára. Az önvédelem azonban nem az egyetlen oka ennek a jelenségnek.
De a tigrisek csúcsragadozók, mi a helyzet náluk? Ennek magyarázatára két elmélet is létezik. Azelső szerint ezek a szemjelzések a megfélemlítés egyik formájaként szolgálnak.
Úgy tűnik, hogy a tigrisek mindent látnak maguk körül, és ezzel összezavarva más állatokat elriasztják az esetleges hátulról támadókat. Emellett az sem elhanyagolható, Hogy a magasan lévő álszemek miatt a valóságosnál nagyobbnak is tűnnek.
Egy másik elmélet szerint a jelölések segítenek a tigriseknek egymással kommunikálni.
A velük szemben álló másik tigrisnek mutatva ez az agresszió jele. Fenyegetés esetén a tigrisek hajlamosak elcsavarni a fülüket, így feltűnnek a a fül hátulján lévő fehér foltok.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint 95.000 főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)