A világjárvány által kiváltott globális leállást követően a parkok és állatkertek újra kinyitnak és fogadják látogatóikat. Mivel azonban az emberek továbbra is nagyon óvatosak a nyilvános helyeken történő gyűlésekkel kapcsolatban, ezeknek a helyeknek kreatívan ötletekkel kell az embereket csalogatni. Az Egyesült Államokban San Antonio Állatkertje úgy döntött, hogy egyes állatok másolatait telepíti Lego téglákból. A projekthez több mint 3 millió építőelemet használtak fel.
Fiúból lány, lányból fiú
Nemrégiben megjelent egy mobil applikáció, amely a fotón szereplő személynek képes megváltoztatni a nemét, legalábbis a külső megjelenésében. A mesterséges intelligencia alapú szoftver képes ezeket a külső jegyeket a másik nemnek megfelelően átváltoztatni. Egy jókedvű felhasználó nem volt rest és jó néhány hírességen kipróbálta az alkalmazást.
A photoshop hatalma
Sokan követnek olyan sztárokat, celebeket, vagy influenszereket, akiknek fotói nemcsak hatással vannak sokak életére, de követendő példának is tartják. Két kínai influenszer most megmutatja, milyen tökélyre fejlődött a fotómanipuláció, egy profi mire képes a photosoppal, és ezáltal mennyire mennyire könnyű becsapni és manipulálni a követőket.
Festménymásolás minden mennyiségben
A világ művészetkedvelői megőrültek a karanténben, és egy festményt utánozva élő reprodukciókat hoznak létre. Az ötletnek annyi rajongója van, hogy Spanyolországban külön Facebook-csoportjuk van. A 30 legjobb műalkotást válogatták ki.
Festmények a karanténban
A Los Angeles-i J. Paul Getty Múzeum arra kérte a művészet szerelmeseit, hogy küldjenek fotókat magukról, ahogy otthon elkészítik kedvenc remekműveik élő reprodukcióit. Az akció nagy siker lett.
A járvány művészete
Az Ukrán Kulturális és Információs Minisztérium ügyesen és humorosan a klasszikus festményeket használta fel a hogy felhívja az emberek figyelmét, mit tegyenek a járvány idején.
Hét európai várkastély egykor és most
A mai romok így néztek ki fénykorukban. A rekonstrukciós képeket a Neomam Studios készítette.
Optikai illuzió
Nem manipuláció, nem photoshop, csak ügyes fotó jó pillanatban.
Zseniális Toy Story bábfilm
Két srác 8 évi munkával elkészítette a Toy Story harmadik részének bábfilmváltozatát. A 23 és 20 éves Morgannak és Mason McGrew igazán elszánt rajongó lehet ha képesek voltak erre. Megvásárolták a filmben szereplő összes játékot, berendezték a helyszíneket, és Stop Motion technikával újraforgatták a rajzfilmet kockáról kockára. A munka 8 évig tartott, de az eredmény megdöbbentő. A Stop Motionra jellemző darabos mozgás mellett csak az árulkodik arról, hogy nem az eredeti filmet látjuk, hogy a babáknak nincs arcmimikája. Hasonlítsd össze az eredeti és az újraforgatott képeket, és ha kedved van, a végén megnézheted a teljes filmet.
Ijesztő testfestés
Dain Yoon sminkmester a saját testét, elsősorban az arcát használja festővászonként, hiszen itt már nincs szó sminkről, inkább testfestésről. Dain Yoon az optikai illúzió mestere.